HomeKontakt
Česky English
Medea Boxing Facebooku
Médea Group
Médea Slovakia
06.11.2011 | MÉDEA BOXING TEAM

Česko má světovou šampionku v boxu. Arleta Krausová získala mistrovský pás WBU

Česká boxerka Arleta Krausová se v sobotu večer postarala o pořádné překvapení. V německém Gelsenkirchenu totiž na body porazila domácí favoritku Piu Mazelanik a získala titul profesionální mistryně světa organizace WBU v bantamové váze (do 53,5 kg).


Hvězda pražského MÉDEA BOXING TEAMU přitom ještě v půlce týdne netušila, jestli k tak důležitému zápasu opravdu nastoupí. „Mluvilo se o tom sice tak dva týdny, ale pořád jsem neměla jistotu, že to opravdu klapne. Až ve středu přišla zpráva, že je vše domluvené,“ popisuje Arleta Krausová.

I proto asi jen málokdo věřil, že by mohla titul opravdu získat. Navíc se měla v ringu postavit domácí favoritce, bývalé mistryni světa v kickboxu a ženě, které před utkáním byla podle respektovaného žebříčku serveru boxrec 11. nejlepší boxerkou světa v bantamové váze. Není divu, že překvapená nakonec byla i Krausová. „Ale nechci, aby to vypadalo, že jsem jela s poraženeckou náladou, jen to tam nějak odhopsat. Naopak, věděla jsem, že je Mazelanik porazitelná. Brala jsem to jako obrovskou šanci, takových moc není. A jsem strašně šťastná, že jsem to zvládla,“ říká Krausová, které zápas vyšel skvěle takticky.

„První tři kola se nic moc nedělo, boxovala jsem spíš opatrně a oťukávala si ji. Od 4. kola jsem začala přidávat a každou další minutu jsem cítila převahu,“ popisovala Krausová průběh duelu. Jenže jako „nedomácí“ měla po deseti kolech trochu obavy z verdiktu rozhodčích. „Cítila jsem to jako vyhraný zápas, ale na druhou strany, už jsem i taková utkání viděla otočená. Jsem proto ráda, že arbitři rozhodli takhle spravedlivě. I když jeden z rozhodčích se přiklonich na stranu soupeřky,“ dodala.

Kromě samotného titulu si Krausová připsala i jeden cenný primát. Je vůbec první českou profiboxerkou, která si může připevnit pás světové šampionky. „Zatím nevím, co z toho pro mě plyne. Asi mě čeká obhajoba a snad jsem otevřela i cestu k lepším zápasům,“ věří Krausová, která v minulosti získala třikrát titul amatérské mistryně České republiky. „Musím poděkovat manažerovi MÉDEA BOXING TEAMU Jaromíru Soukupovi a trenérovi Juriji Krivoručkovi. Bez nich by ten zápas jednoduše nebyl,“ uzavírá čerstvá mistryně světa.