HomeKontakt
Česky English
Medea Boxing Facebooku
Médea Group
Médea Slovakia
27.11.2011 | MBT

Ondřej Pála obhájil titul mistra Evropy

Profesionální boxer Ondřej Pála obhájil titul mistra Evropy organizace WBO v těžké váhové kategorii. Američana Darnella Wilsona v tureckém Trabzonu porazil 3:0 na body (120:111, 118:110, 118:110).


„O mně se ví, že nejsem po žádném zápase spokojený. I tentokrát tam byly nějaké chyby, mohlo to z mé strany být lepší,“ hodnotil svůj výkon bijec MÉDEA BOXING TEAMU. „V devátém kole mě Wilson chytil zadním hákem a musím přiznat, že jsem byl blízko počítání,“ prozradil Pála, který ale situaci ustál.


„Jinak to šlo podle plánu a plnil jsem taktiku, kterou jsme s trenérem Krivoručkem vymysleli. Boxoval jsem technicky, na distanc a chtěl soupeře unavit. Musím ale přiznat, že mě Wilson trochu překvapil, jak byl připravený. Nečekal jsem, že toho tolik vydrží. Po zápase byl hodně rozbitej a prý ho rovnou odvezli do nemocnice. Ale doboxoval,“ dodal český boxer, kterého vítězství posunulo k dosažení vytouženého cíle v podobě duelu s Vladimirem Kličkem.


Výhra nad Wilsonem kromě obhajoby titulu mistra Evropy, devatenáctého triumfu v řadě a jubilejního třicátého vítězství v profi kariéře znamená také další přiblížení k vytouženému cíli v podobě duelu s Vladimirem Kličkem. „Měl by být domluvený zápas, jehož vítěz by boxoval právě s ním,“ říká Pála. Soupeřem v tomto „eliminačním“ utkání by měl být třetí můž žebříčku serveru boxrec.com Robert Helenius. Tedy absolutní světová špička. „Ale taky je to jenom člověk, rozhodně se s ním dá boxovat. Věřím si,“ je Pála připravený.